Dopaminas vaidina svarbų vaidmenį mūsų jausmuose. Dopaminas padeda mums stengtis, sutelkti dėmesį ir įsitraukti į įdomius dalykus.
Moksliniais tyrimais nustatyta, kad dopaminas, kitaip laimės hormonas, įtakoja asmenybės bruožus, trumpalaikę, darbinę atmintį ir emocijas. Taip pat vaidina svarbų vaidmenį smulkiosios motorikos įgūdžiuose, koordinavimo įgūdžiuose ir gebėjime susikaupti.
Apskritai dopamino išsiskyrimas įtakoja tiek fizinius, tiek protinius procesus, įskaitant smulkiosios motorikos įgūdžius ir mobilumą, koncentraciją, atmintį ir pojūčius, tokius kaip drąsa, veržlumas ir džiaugsmas.
Laimės hormonas (dopaminas) pirmiausia susijęs su motyvacija. Kai dopamino kiekis yra subalansuotas, lengviau siekti savo tikslų. Tam yra paprasta priežastis: dopaminas sukelia malonumo pojūtį smegenyse.
Kadangi ši cheminė medžiaga dalyvauja daugelyje organizmo funkcijų, tiek dopamino trūkumas, tiek perteklius gali turėti pastebimai neigiamą poveikį žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai.
Pagrindinis dopamino darbas perduoti informaciją tarp smegenų dalių. Jei dopamino kiekis yra per mažas, gali pasireikšti elgesio pokyčiai, pvz.: sumažėjęs gebėjimas susikaupti ir motyvacijos stoka. Kitos galimos pasekmės psichinei sveikatai yra nuovargis ir atminties suprastėjimas.
Kadangi dopaminas veikia daugelį kūno funkcijų, jo trūkumas taip pat gali sukelti problemų su smulkiąją motorika, įskaitant Parkinsono ligą.
NeurOptimal treniruotės: Dėl NeurOptimal suteiktos natūralios auto korekcijos, smegenys ima funkcionuoti veiksmingiau, efektyviau ir komfortiškiau. Pozityvios sąmoningos mintys bei aiškus savo tikslų siekimas – tai tik keli būdai, kurie tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai stiprina sveikatą ir natūraliai reguliuoja laimės hormonų kiekį organizme.