Potrauminio streso sindromas | PTSS

Potrauminio streso sindromas, kitaip vadinamas PTSS, gali sukelti nuolatinio pavojaus jausmą ir skausmingus prisiminimus. Visi žinome, jog po traumuojančios patirties normalu jaustis išsigandusiai, liūdnai, nerimastingai.  Tačiau, jeigu šie jausmai neišnyksta ilgą laiką, tai gali reikšti, jog kenčiate nuo potrauminio streso sindromo. Šis sutrikimas gali išsivystyti po bet kokio įvykio, kuris verčia jus bijoti dėl savo saugumo. Bet koks įvykis ar įvykių seka, apimanti beviltiškumo ir bejėgiškumo jausmą, gali sukelti PTSS – ypač jeigu įvykis atrodo nekontroliuojamas ir nenuspėjamas. Maždaug aštuoni iš 100 žmonių tam tikru gyvenimo metu turi potrauminį streso sindromą.

Potrauminio streso sindromo simptomai

 

Potrauminio streso sindromas vystosi skirtingai, kadangi kiekvieno žmogaus nervų sistema ar tolerancija stresui šiek tiek skiriasi. Dažniausiai PTSS simptomai pasireiškia praėjus kelioms valandoms po trauminio įvykio, tačiau dažnai atsitinka taip, kad potrauminio streso sindromas pasireiškia praėjus savaitei, mėnesiui ar net metams po trauminio įvykio.

Vaikams, ypač labai mažiems, PTSS simptomai gali skirtis nuo suaugusiųjų:

  • Baimė būti atskirtam nuo tėvų;
  • Prarasti anksčiau įgytus įgūdžius;
  • Miego sutrikimai ir košmarai;
  • Naujos fobijos, kurios atrodo nesusijusios su trauma;
  • Skausmai be aiškios priežasties;
  • Dirglumas ir pykčio priepoliai.

 

Potrauminis streso sindromas ir NeurOptimal

 

Neurofeedback pirmą kartą buvo naudojamas siekiant padėti potrauminį stresą turintiems Vietnamo veteranams devintamajme dešimtmetyje. Šiame tyrime buvo lyginami du Vietnamo veteranai, sergantys PTSS. Neurofeedback proto treniruotes gavo vienas iš dviejų tyriamųjų. 

Rezultatai parodė, kad veteranui, kuris naudojo Neurofeedback seansus, simptomai itin sumažėjo.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

 

NeurOptimal padeda palengvinti potrauminio streso sindromus. Kai jaučiatės išsigandęs, patiriate fizinį, emocinį ar psichologinį skausmą, kūnas suaktyvina simpatinę nervų sistemą, kuri sukelia atsaką į stresą. Tuo tarpu NeurOptimal, jūsų protui, padeda reguliuoti organizmo atsaką į potrauminį streso sindromą.

 

Faktai apie potrauminio streso sindromą

 

Šį sutrikimą turi daugiau nei 8 milijonai JAV gyventojų;

Šis sutrikimas dažniau išsivysto moterims, nei vyrams;

Pirmieji simptomas gali pasireikšti praėjus metams po įvykio, kuris iššaukė potrauminį streso sindromą;

Potrauminis streso sindromas gali išsivystyti ir vaikams.